Čítanka z histore aštánga jógy

V rámci projektu “Kořeny aštánga jógy” máme první vydanou knihu. Je to výbor z několika textů s názvem “Čítanka z historie aštánga jógy”. Pokřtěná byla v rámci konferenci Dialógy o Ashtanga yoge, která proběhla v Bratislavě 18. a 19. března 2016.

Co v knize najdete:

Citanka_cover

– Druhou kapitolu z Pataňdžaliho Jóga súter (s komentářem) – zde se mimo jiné popisuje “osm údů jógy” nebo aštánga jóga.
– První kapitolu z Hathajógy pradípiky (s komentářem) – ta pojednává o ásanach.
– Ukázku z nejstaršího anglicky publikovaného životopisu Śrí Kṛšnamáčárji – o jeho pobytu v Tibetu.
– Celou jednu kapitolu z Kṛšnamáčárjovi první knihy Jóga Makaranda – popisuje zde jamy, nijamy a různá pravidla pro praxi.
– Odpovědi Śrí Kṛšnamáčárji na otázky studentů – celkem 68 otázek.
– Článek od Nancy Gilgoff “Aštánga jóga taková, jaká byla”

Celkem má kniha 92 stran. Formát A5. Cena 180,- Kč

Pokud máte o knihu zájem, stačí mi napsat a rád Vám ji pošlu.

Kde se dá koupit fyzicky?

Pokud jste ze Slovenska, tak Čítanka je k distání v jógovém studiu Prakriti anebo Yogabratislava.sk (poštovné na Slovensko je jinak dost drahé). Dále je možné čítanku koupit na lekcí/akcích Ashtanga Yoga Shala Praha (ideální je, pokud mi dopředu napíšete, ne vždy je ve studiu dost výtisků).

1558527_586413491518000_8601937970017026368_n
Foto z křtu knihy (křtili ji Monika Rišková a Jaro Pávek), (foto by Norika Szombatová)

P.S. Tato kniha je takový pilotní projekt. Vychází v malém nákladu a v budoucnu máme v plánu vydat nějaké kompletní jógové texty.

P.P.S. Pokud byste chtěli knihu prodávat ve svém jógovém studiu apod., dejte mi vědět 🙂 Protože kniha vyšla v malém nákladu nemůžeme ji dát do oficiální distribuční sítě, takže ji distribuujeme vlastními silami, ale máme jen malý okruh lidí, který tak můžeme oslovit 🙁

 

5 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.