Ashtanga Intensive s Martinou Cifrou Krížikovou.

Martina

Na podzim přijede opět do Prahy Martina Cifra Krížiková z Bratislavy! Mezi její hlavní učitele patří např. Petri Raisanen, u kterého Martina studuje již mnoho let a asistuje mu na jeho pobytech. Dalším je Eddie Stern, Peter Sanson a Simon Borg-Olivier. Více informací o Martině najdete zde: https://shala.sk/martina

Workshop se zaměří na správné provedení a prouhloubení pozic v první (a části druhé) série Aštánga jógy. Je proto vhodný pro začátečníky – dozvíte se jak pozice nejlépe dělat, i když neuděláte jejich úplnou verzi, tak abyste nejefektivnější způsobem budovali sílu, flexibilitu i uvědomění svého tělo. A je vhodný i pro pokročilé – dozvíte se, jak z každé pozice můžete vytěžit víc a jak přístupovat k pozicím jinak.

Hlavní záměr není donekonečna zvyšovat flexibilitu. Jak říká Martina: “Sice pak v šedesáti uděláte provaz, ale nezvednete se z postele”. Spíše chceme rozvíjet tělo jako celek – od toho, jak dýchám až po to, jaký zapojuji při pohybu svaly. Martina proto hodně čerpá z funkční anatomie a fyziologie a díky tomu může pozice z vnějšku vypadat stejně, ale uvnitř se lišit.

Témata, kterým se bude workshop věnovat zahrnují:

  • Funkční anatomie a fyziologie ásanové praxe
  • Problematické pozice (lotos, noha za hlavou apod.)
  • Práce s bandhami (se všemi devíti)
  • Základní dopomoci v pozicích (nejen pro učitele)

Martina se učila dopomoci od Petriho Raisanena, který má zcela jiný přístup než se obecně učí a nejde v nich vůbec o to, člověka zaltačit v tom směru, kam se zorvna pohybuje (rotovat s ním v rotacích, tlačit ho k zemi v předklonech atd.).

Odpolední část bude věnována více vnitřní stránce praxe. Abychom pořád jenom necvičili ásany, povede Martina praxi opakování Ganéšovi mantry, tak jak ji učí Eddie Stern. Kromě toho bude čas na otázky a odpovědi, kdy můžete získat odpovědi k vaší individuální praxi. Obsah se tak může přizpůsobit i aktuálním problémům, které vás v praxi trápí.

Pro koho je workshop určen:

Pro kohokoli, kdo má alespoň minimální zkušenost s Aštánga jógou (je dobré, pokud dobře znáte alespoň 1/2 první série – v případě dotazů, mne můžete kontaktovat).

Kdy a kde:

7. – 8. prosince 2019
v Yoga Shala Karlín

Harmonogram (na oba dny):

8:30-10:30 Praxe ve stylu mysore
11:00-13:00 Ásany, bandhy,
13:00-14:00 Pauza na oběd
14:00-14:30 Mantra džapa
14:30-16:30 Základní principy ásanové praxe, modifikace a Q&A
(tento harmonogram je spíše orientační, může se měnit dle aktuální potřeby v průběhu workshopu)

Cena

2500,- Kč (pro potvrzení registrace je třeba uhradit zálohu 1250,-)


Platba a rezervace: Svou registraci potvrdíte platbou 50% ceny na účet 1517039017/3030 . Variabilní symbol: 324. Do zprávy pro příjemce napište prosím “Jogova terapie – <Vaše příjmení>”

Storno podmínky: Po přihlášení na workshop je nutné do 5 pracovních dnů zaplatit zálohu. Pokud nebude částka připsána na účet, vaše rezervace bude automaticky smazána a místo bude uvolněno. Záloha je nevratná, ale pokud byste se nemohli zúčastnit, můžete převést svu rezervaci na jinou osobu.